ГАРБУЗ

=) РІДНЕ - МОДНЕ!

Чому гарбуз є символом Геловіна

Срд, 01/16/2013 - 09:01 -- Будячок

Щороку напередодні Геловіна у Сполучених Штатах купують мільйони гарбузів. На них вирізують візерунками, а всередину ставлять свічки. Так звані “гарбузи-ліхтарики” мають відлякувати злих духів, що виходять з-під землі в ніч з 31-го жовтня на 1-ше листопада. Традиція “гарбузів-ліхтариків” надійшла до Сполучених Штатів з Ірландії. Згідно зі старою ірландською легендою Джек-Скупердяй запросив чорта на пляшку. Аби не платити, він вмовив чорта обернутися на срібну монету. Джек-Скупердяй цією монеткою розплачуватися не став, а поклав її собі в кишеню поруч із срібним хрестиком. Хрест не давав чорту звільнитися. Аби вибратися з кишені Джека, чорт пообіцяв, що після того, як той помре, він не забире його душу до пекла.

5430158_145103253457_2.jpgДо раю Джек також не потрапив. Ось так він і досі ходить по землі з ліхтариком. Ірландці спочатку вирізали ліхтарики Джека з картоплі або ріпи. А коли їхні нащадки іммігрували на захід, то вони відкрили для себе фрукт набагато зручніший для різьби – гарбуз. Щороку напередодні Геловіна по всій Америці фермери демонструють свої досягнення – гігантські гарбузи. Переможець цього року – монстр з Орегону – важить майже 700 кілограмів.

Змагання з різьби на гарбузах відбуваються мало не у кожному місті. 40% американців зізналися, що хоча б раз у житті вирізали на гарбузі. А в штаті Флорида мистецтво різьби по гарбузу підняли на новий рівень. Точніше спустили. Тут відбулося змагання з різьби на гарбузах під водою.

Студенти-інженери зі штату Нью-Джерзі вже в четвертий раз провели щорічне змагання на дальність стрільби гарбузами з катапульти. А в місті Монтаго, штат Мічиган, обійшлися ручною силою. Тут організували перегони, в яких гарбузи жбурляли, катали та навіть плювали гарбузовим насінням. У штаті Орегон відбулася регата на гарбузах. 25 гребців, які замість човнів використовували гігантські гарбузи, змагалися у тому, хто прийде першим до фінішу.

 

Перепост з Голосу Америки

Категорія: 

Опитування

Подобається оновлений сайт?

Лічильники