Плести бісер – це однин з найзахоплюючих і однин з найкрасивіших методів оздоблення не тільки минулих часів, а й теперішніх. Достеменно невідомо де і коли саме виник бісер, історію його виникнення пов’язують ще з Стародавнім Єгиптом, приблизно 6000 років до нашої ери. Бісер йшов нога в ногу з розвитком людства. Як тільки винайшло скло, одразу й з’явився бісер, з подальшим розвитком він ставав все меншим і меншим. Потім цент виробництва бісеру перемістився в Римську імперію, а саме в Олександрію. Там було винайдено новий спосіб виготовлення бісеру, а саме видування скла за допомогою металевої, або очеретяної палички. Бралася крапля скла і видувалася у довгу трубочку, яка потім різалась на маленькі частинки. Римський бісер залишався у ціні досить довгий час завдяки своїй якості і великій колірній гамі. У середньовіччі головним постачальником бісеру по всій Європі стає Венеція. Завдяки високій якості товару венеціанський бісер стає популярним в Європі на багато століть. Венеціанські майстри зберігали у великій таємниці склад скла та технологію виготовлення. Їх завжди намагалися перетягнути до себе конкуренти, але це було дуже важко, оскільки у Венеції майстри дуже цінувалися, а якщо майстер і «перебігав», то він ніс важке покарання. Венеціанський бісер так високо цінувався що його обмінювали на золото, та на коштовні в той час шовк та прянощі.
У XVІ-XVІІ столітті починаються створюватися заводи. У ці часи венеціанський бісер починає втрачати свої позиції. Виробництво бісеру переміщується на заводи й стає доступним широкому споживачу. Одним з найдешевших і найякісніших стає німецький бісер, також є популярним чеський бісер та скло. В часи промислового перевороту, бісер значно впав в ціні, оскільки почав вироблятися машинами, а не людьми. Тоді люди менше займалися рукоділлям й бісер втратив свою популярність.
У наш час є найбільш популярним китайський бісер, через свою низьку ціну, хоча у вузьких колах є популярним японський та чеський бісер, він хоч і дорожчий, але є дуже якісним.
На сьогоднішній день виробами з бісеру вже нікого не здивуєш, проте цей матеріал набуває все нових і нових сфер використання. Це і вишиті сорочки, і картини, іграшки, жіночі прикраси, сумочки та гаманці та багато іншого.
Категорія: