ГАРБУЗ

=) РІДНЕ - МОДНЕ!

Історія вишивки хрестиком

Зображення користувача admin.
Пон, 04/15/2013 - 22:08 -- admin
Історія вишивки хрестиком

Один з найдавніших видів народного мистецтва – це  вишивання.

Ходять чутки що вишивання зародилося ще за часів коли первісні люди зшивали хрестиком шматки шкіри вбитої тварини. Найдревніші вишиванки які збереглися до наших днів родом з Китаю, які були вишиті ще в VI- V столітті до н. е. Виготовлені вони з шовку, в якості ниток слугувало волосся, також на деяких були використані срібні та золоті нитки. Разом з еволюцією жінки починали звертати все більше увагу на свою зовнішність. Тоді й вишивка почала слугувати їм як варіант оздоблення одягу й вирізнитись з-поміж юрби інших, адже всі ходили майже в однаковому вбрані. Пізніше дівчата почали вишивати сорочки своїм чоловікам, й дітям. Тоді й з’явилась вишивка ікон хрестиком, вишивка картин хрестиком, все лиш залежало від польоту фантазії і від вправності майстрині.  

На Сході була популярна вишивка з квітами й високою складністю орнаменту, слід зазначити що завдяки торговому шляху ці вишиванки поширювались по Європі, й зробили вагомий внесок у культуру вишивки інших країн. На Заході у вишиванках були присутні більш біблійні мотиви. Пізніше у вишивці почали застосовуватися бісер, дорогоцінний камінь і навіть шматки мушель, все залежало від регіону, де дари природи поєднувалися з фантазією і геніальністю майстрині.

Пройшли роки, й з розвитком технологій вишиванка втратила свою популярність, але все ще існують майстрині, які вишивають і до наших днів. Завдяки їм сучасна вишивка хрестиком продовжує справу наших предків і залишає великий слід в нашій історії.   

Категорія: 
Теги: 

Опитування

Подобається оновлений сайт?

Лічильники