Голки для вишивки бісером
Як правило, для бісеру використовують тонкі й довгі голки – частіше голки № 10 і 12. Якщо вам важко всунути нитку в тонку голку, візьміть голку з довгим прорізом посередині замість звичайного вушка. У продажі бувають і короткі голки для бісеру.
Голки для вишивання бісером
• Голки № 7 - для тонкої вовни.
• Голки № 8 - для тонких шовкових ниток, одинарних або здвоєних.
• Голки для стьобання - для металізованих ниток і стьобання.
Нитки для бісеру
Підійдуть будь-які нитки для бісеру з тих, що продаються в спеціалізованих магазинах. Візьміть нитки середньої товщини.
Колір кольорових ниток може бути нестійкий – перевірте її перед початком роботи.
По світлій тканині шийте нитками кремового або ясно-сірого кольору.
Для темної тканини нитки підбирають у тон.
Для золотого бісеру підходять сірі нитки.
Щоб нитка не зав'язувалася у вузлики в процесі роботи, її можна навощити, але не перестарайтеся, інакше віск забруднить тканину.
Нитки для вишивання
Для вишивання можна використовувати шовкові, віскозні й бавовняні нитки, різні види вовняних ниток і шовкові стрічки. Надто довга нитка перекручується й перетирається.
Бісер
У вас повинно бути досить бісеру для кожної вишивки. Нехай його буде трохи більше, якщо у вас є діти, кішки або собаки, які «допоможуть» вам розсипати й втратити бусини.
Матеріали для вишивки
Для вишивки бісером можна використовувати такі види бісеру: японський бісер Delica № 11 - DBR. (круглий або циліндричний). DBC (гранований) і DBL (великий). Цифри поруч із абревіатурою позначають колір бісеру: наприклад, DBR 678 = круглий бісер Delica рожевого кольору.
Перед початком роботи перевірте стійкість фарбування бісеру.
Гранований бісер - це дуже гарний, іскристий скляний бісер, але вибір кольорів обмежений.
Ви можете підбирати ті кольори й різновиди бісеру, які вам більше подобаються, і міняти матеріали, якщо не знайдеться тих, які зазначені в описі моделі.
Скляні грановані бусини дешевше бісеру ручного різання.
Букви AB у назві бісеру означають, що він має райдужне, переливчасте забарвлення.
Тканини для вишивки
Більшість виробів виконуються на шовковому атласі й дюпіоне (100% шовк). Це м'які тканини, з ними приємно працювати, і на них красиво виглядає вишивка.
У деяких вишивках для листів і пелюстків використовується флізелін, що випускається різної щільності. Тонка тканина може порватися, тому краще взяти середньої щільності.
Багато вишивок підбиті чорною або білою тонкою прокладочною тканиною, що надає їй міцність. З більш щільною тканиною важко працювати, підберіть прокладку легше.
Щоб об'ємні деталі тримали форму, можна підшити до них акрилову повсть. Цей матеріал буває різних забарвлень і продається прямокутними шматками й на погонні метри. Обов'язково перевірте стійкість кольору до линьки.
Розчинна павутинка Soluweb
Це дуже тонкий ущільнюючий матеріал, що розчиняється у воді. З його допомогою зручно переводити малюнок на тканину, особливо темну, і нарощувати вишивку листів і пелюсток.
Інструкція із застосування
1. Переведіть малюнок на павутинку водостійким маркером.
2. Приметайте павутинку з мотивом до лицьового боку тканини.
3. Виконайте вишивку, прошиваючи всі шари (павутинку, тканину й всі прокладки).
4. Для нарощування пелюстків і листів приколіть виріб лицьовою стороною нагору до павутинки й виконаєте вишивку.
5. Готову вишивку витримайте 20 хвилин у холодній воді. Не підставляйте вишивку під струмінь води, інакше можна пошкодити нитки.
6. Міняйте воду кілька разів доти, поки не змиєте всі сліди павутинки.
Для вишивки використовується розчинна павутинка при роботі з оксамитом, і при дотриманні технології нічого поганого з виробами не відбувається. Павутинка, безумовно, годиться для тих тканин, які зазначені в описі моделі, але, якщо у вас тканина інша, перед початком роботи обов'язково випробуйте цей спосіб на окремому шматочку.
Набивка
Стьобані вироби й ті, що повинні бути вставлені в рамку, потрібно підбити нетканим матеріалом полотном, що зроблений із суміші бавовняного, нейлонового й ацетатного волокна.
Дріт
Дріт для бісеру використовується майже у всіх виробах. На дроті не повинно бути темних ділянок (зі слідами окислювання). Її товщина залежить від форми виробу й у кожному випадку вказується. Для дрібних листів і пелюсток візьміть тонкий дріт - № 30 із зеленим покриттям, № 28 для бісеру або плавкий на 8 ампер.
Як правило, дріт пришивається до флізеліну з виворітної сторони.
Повстяна підкладка
Звичайно підшивають два шари повсті. Один шар, під дротом і бісером, додасть об'ємність виробу. Другий шар потрібно викроїти трохи більшого розміру, ніж вишивка, оскільки обрізана повсть трохи стискується. Припуск повинен бути достатнім для того, щоб можна було прихопити край при обметуванні їх з бісером.
Маркери
Переводьте малюнок на тканину маркером що змивається або тонким водостійким маркером. Маркером зручно обводити контури листів на білому флізеліні. Вибір кольорів маркерів досить широкий.
Вишивка бісером. Основні відомості й технічні прийоми.
Правила роботи з бісером
• Покладіть бісер на шматок оксамиту праворуч від оброблюваного виробу, якщо у вас робоча рука права, і ліворуч - якщо ви лівша.
• Подбайте про гарне освітлення.
• Описані далі вишивки найчастіше виконуються одинарною ниткою, і тільки для пришивання великих скляних бусин і стразів знадобиться здвоєна нитка.
• Якщо нам потрібно укласти довгу низку бісеру, закріпіть її, щоб вона не звисала. Для цього час від часу пришивайте її до тканини маленькими зворотними стібками.
• Імовірно, вам буде зручніше шити в напрямку до себе, ніж від себе.
• Починаючи шов, зробіть на нитці вузлик, прошийте тканину з вивороту на лицьову сторону й закріпіть нитку маленьким зворотним стібком, щоб вузлик не вискочив на лицьову сторону.
• Щоб закінчити шов, проведіть нитку під стібками і на виворітній стороні й закріпіть.
Вишивання бісером по прямій
• Наберіть голкою потрібну кількість бусин, протягніть голку крізь всі бусини й зробіть короткий стібок праворуч чи ліворуч. Витягніть нитку так, щоб низка рівно лягла на тканину.
• Точно так само пришивайте стеклярус - одна довга бусина заміняє трохи дрібних.
• Якщо низка бусин заламується, виходить, ви зробили недостатньо довгий стібок, тобто пришили намистини занадто близько одну до одної.
Вишивання контурів бісером
• Обшивайте контури мотиву швом «через край» так само. як при шитті але прямому, незалежно від того, чи пришиваєте ви бусини по одній або низками по три.
• Закріпіть нитку, наберіть потрібну кількість бусин і протягніть голку через всі бусини. Зробіть маленький стібок праворуч-ліворуч і виведіть голку скраю, що обметується убік. У такий спосіб обшийте контур виробу.
Пришивання біконічних намистин
Біконічні намистини пришивайте за отвори посередині . Інший спосіб: закріть нитку, наберіть біконічну намистину й одну бісерину. Пройдіть голкою через отвір біконічної намистини, прошийте тканину й закріпіть нитку. Точно так само пришиваються намистини-квітки.
Вишивання нитками
• Основний шов, що використовується в виробах, це закритий петельний шов з короткими або довгими стібками. Таким способом обметуються краї, що дозволяє обрізати тканини дуже близько до шва. Важливо й те, що обметані зрізи не обсипають і вишивка не розпускається. Користуйтеся дуже гострими маленькими ножицями. Часто буває простіше спочатку викроїти контури приблизно, а потім точно обрізати близько до шва.
• Завжди спочатку вкладайте шви, що заповнюють, а потім стебельчаті і інші шви по контурах або поверх поля вишивки.
• При бажанні можете замінити запропоновані в інструкції шви на інші, тоді у вас вийде свій оригінальний виріб.