ГАРБУЗ

=) РІДНЕ - МОДНЕ!

Декупаж для початківців

Зображення користувача admin.
Птн, 05/17/2013 - 17:27 -- admin

До нашого життя зараз увійшло модне французьке слово декупаж, що у перекладі на український позначає вирізування, це декоративно ужиткове мистецтво, з елементами якого всі ми знайомі з дитинства. Ще у дитячому садку та школі на уроках праці навчали аплікації, вирізуванню і приклеюванню фігурок, картинок, для того, щоб порадувати батьків листівкою, яка зроблена власноруч. З часом деякі забули про те, що у дитинстві були творчими особистостями, ось зараз для багатьох дорослих людей з'явилася можливість пригадати все, чому вони навчались раніш та по-новому поглянути на процес декорування предметів.

Техніка декупаж застосовується для різних матеріалів - дерево, скло, залізо, пластик. З її допомогою можна відновити предмети побуту – посуд, квіткові горщики, вази, кухонне і ванне начиння та багато іншого. У інтер'єрі ця техніка застосовується для оформлення дзеркал, годинників, декорування меблів. У якості матеріалу застосовуються спеціальні декупажні серветки, карти, рисовий папір, але можна використовувати будь-яке зображення, наприклад фотокартки.
Для роботи знадобиться дрібний наждачний папір, губка, грунтовка, клей для декупажа або ПВА, пензлики, акрилові фарби, лак, обраний для декорування предмет і вподобана картинка.
Поверхня для декорування не має бути гладкою. Для цього її потрібно злегка обробити наждачним папером, для того, щоб потім нанести основу. Грунтовку необхідно накласти двічі. Кожен шар повинен добре просохнути, на це знадобиться близько чотирьох годин.
На підготовлену поверхню прикладається вирізана картинка і легкими рухами пензлика за допомогою декупажного клею або ПВА, що наполовину розбавлений водою, треба склеїти. Серветки та рисова карта проклеюються зверху. Зображення на щільнішому папері наклеюється звичайним засобом. Для того, щоб уникнути появи бульбашок повітря у наклеюваній поверхні, необхідно рух пензлика вести від середини у край.
Робота виглядає гармонічнішою та завершеною, якщо частина поверхні довкола приклеєної картинки тонована підібраною за кольором акриловою фарбою.
Задекоровану поверхню покрити трьома шарами акрилового лаку. Після висихання третього шару, зашкуріти для згладжування нерівностей, які могли виникнути у процесі роботи.
Категорія: 

Опитування

Подобається оновлений сайт?

Лічильники