Відомо, що вишивка стрічками має дуже давню історію, але і зараз не перестає бути модним хоббі. Такою вишивкою можна прикрасити як повсякденний одяг чи білизну, так і святкову вишиванку, головний убір чи верхній одяг. Також, гарно буде виглядати такий декор і на подушках, рушках, скатерках чи навіть сумочках або й скриньках для жіночих прикрас, тощо. В давнину, за часів Київської Русі було прийнято стрічкою вишивати рушник, в яких загортали дитину одразу після її народження. В наш час теж не рідко можна зустріти дитячі речі. іграшеи або елементи інтер'єру, прикрашені вишивкою зі стрічок.
Для того, аби розпочати вишивання стрічкою, нам будуть потрібні:
· тканина (канва),
· стрічки бажаних кольорів та ширини,
· нитки таких же кольорів, що й стрічки,
· голки для вишивання,
· бісер та намисто,
· гострі ножниці.
Вибір тканини для вишивання стрічкою.
Перш за все, треба орієнтуватись на бажаний результат, і підбирати відповідну тканину. Цілком підійдуть батист, сатин, рогожка, бавовняна тканина. Також можна використати грубі або й тонкі тканини з льону або шовку.
Вибір стрічки теж не менш важливий. Для роботи можна використовувати шовкові стрічки, стрічки з органзи, тасьму, мереживні чи атласні. Наприклад, шовкових стрічок є п’ять видів, та близько двохсот кольорів. Є стрічки із шириною від 3мм до 12мм. Чим більшим має бути виріб, тим ширшу використовують стрічку. Але не можна давати однозначного правила, має бути індивідуальний підхід до кожного окремого випадку. Зазвичай майстрині використовують вузеньку стрічку, адже вона пасує до будь якої тканини.
При покупці зверніть увагу на щільність стрічки. Чим вона більша – тим краще. Також дуже добре, якщо по краях стрічки є ущільнення. Це буде означати, що стрічка має високу якість, і не буде торочитись або деформуватись при першій ліпшій нагоді. Також проконсультуйтесь у продавця, чи можна цю стрічку прати чи прасувати.
Перш, ніж вишивати, потрібно вибрати правильну довжину стрічки. Це потрібно для того, аби нею було зручно вишивати. Рекомендується брати довжину приблизно пів метра. Один кінець стрічки відріжемо косо, це дасть змогу легше запхнути її у вушко голки і не дозволить їй торочитись. Протилежний кінець слід зав’язати на плаский вузол.
Вибір голки. Як правило, використовуються трикотажні голки з довгим вушком, або ж гобеленові, голки «синель». Голка повинна мати такий розмір вушка, аби стрічка вільно у нього проходила, без деформації. Рекомендуємо купити одразу набір голок, тоді можна буде без проблем підібрати відповідну голку.
Це були основні відомості про вишивання стрічкою. Також можете придбати яку-небудь корисну книгу по рукоділлю, ця література дасть змогу далі розвиватись, стати не лише професіоналом, а й відпочивати за улюбленою справою. Далі все залежить від Вашого досвіду, фантазії та вправності. Адже цю техніку Ви можете вдосконалити, або щось змінити під себе особисто. Творіть, придумуйте, нехай світ стане безмежно різноманітним та барвистим!