ГАРБУЗ

=) РІДНЕ - МОДНЕ!

Статті

14 жовтня - свято України.

Срд, 10/09/2013 - 15:25 -- Будячок

Зовсім скоро Україна святкуватиме прекрасне релігійне , національне свято – 14 жовтня. Це свято Пресвятої Богородиці.

У багатьох селах на її честь святкували й освячували храми, оскільки Покрова вважалась не тільки народно-релігійним, а й національним святом.

Косметика праукраїнок

Срд, 10/02/2013 - 00:15 -- Будячок

Кожна дівчина і жінка бажає виглядати якнайкраще. Сучасні жінки задля зовнішньої краси часто витрачають неабияку суму грошей, даючи хороший прибуток сотні косметичних компаній. Але чи потрібно витрачати багато грошей, щоб виглядати красиво, молодо а найголовніше-здорово? На це точну відповідь знали українські жінки сотню років тому.  Вони вміли доглядати за обличчя, використовуючи лишень природні маски та скраби. Давайте ж згадаємо як.

Догляд за обличчям.

Зображення користувача admin.

Кирило і Мефодій — апостоли-подвижники

Срд, 08/07/2013 - 19:24 -- admin

До історії культури і релігії візантійські греко- болгари Кирило і Мефодій увійшли як церковні діячі, справжні просвітителі, подвижники і святі апостоли. Мефодій (прибл. 815 або 820—885рр.), Кирило (прибл. 826 або 827—869рр.) народились і виросли в Македонії, при царському дворі у сім’ї знатного вельможі сотника Лева. Він мав сімох синів. Батько болгарин, мати Марія гречанка.

Зображення користувача admin.

Маловідоме про Євгена Маланюка

Суб, 08/03/2013 - 14:01 -- admin
Що ми знали донедавна про Євгена Маланюка? Як тільки ми вимовляли його прізвище, одразу ж вигулькував нав’язаний стереотип:  «націоналістично-фашистський поет і публіцист», «один із ідеологів українського буржуазного націоналізму», «активний учасник націо-налістичної контрреволюції», «білоемігрант».
Євген Филимонович Маланюк творив як поет, критик, публіцист: його доробком користалися в багатьох країнах Європи, Америки. Українці, на жаль, були відгороджені від Маланюкової музи.
Теги: 
Зображення користувача admin.

Весільний букет - не нова традиція

Нед, 07/07/2013 - 01:22 -- admin
Сьогодні важко уявити сучасне весілля без великої кількості атрибутів. Це і рушники, і бокали, і стрічки, і короваї, і подарунки від молодят і, звісно ж, весільний букет нареченої. Що стосується останнього, то питання весільної флористики все частіше займає важливе місце у весільній церемонії. Чому ж таку важливу роль відводять квітам на весіллі, адже, здавалось, можна цілком обійтись і без них? А справа в тому, що квіти - це перш за все відображення почуттів молодят - таких чистих, ніжних та красивих. По-друге, квіти мають і магічне значення, кожна квіточка щось символізує.
Зображення користувача admin.

Останній гетьман

Птн, 07/05/2013 - 19:09 -- admin

Появі на гетьманстві Кирила Розумовського передувала романтична історія одруження його брата Олексія. А все почалося так. Жила в селі Лемеші на Чернігівщині звичайна козацька родина. І був у тій родині хлопець з незвичайним голосом та великими музикальними здібностями. Якось по тих краях їздила депутація з Петербурга, що відбирала співаків для царського хору. Так і з’явився в столиці імперії лемешівський хлопець Олексій Розум. А там його запримітила велика княгиня Єлизавета й одразу ж палко закохалася. За свідченням сучасників, він вирізнявся серед усіх неймовірною вродою.

Зображення користувача admin.

Від давньої скрині до сучасного комоду

Втр, 07/02/2013 - 23:47 -- admin
Стара добротна скриня - обов'язковий атрибут мало не кожної сільської хати чи не до середини XX століття. Та й зараз її можна знайти у помешканнях, де живуть старі люди. Як вона виглядала ? Зазвичай її робили із міцних порід дерев, які не так просто піддавались шкідникам або часу, наприклад з дубу. Для більшої міцності та в якості декору часто оббивали залізом та прикрашали різьбою на стінках та кришці, іноді розмальовували фарбами. Бідніші сім'ї не мали такої можливості, тому робили скрині із не прикрашеного дерева та без різьби.
Теги: 
Зображення користувача admin.

Семиренківська держава

Чтв, 06/20/2013 - 15:00 -- admin
Завдяки діяльності Яхненків-Симиренка та інших цукрозаводчиків в Україні виникла нова галузь сільського господарства — бурякосіяння. Цукрові заводи в Україні стали годувальниками сотень тисяч робітників, де вчорашні безземельні селяни із різних куточків України і Росії знаходили для себе заробіток.
Теги: 
Зображення користувача admin.

Петро Сагайдачний

Пон, 06/17/2013 - 21:07 -- admin
Петро Конашевич-Сагайдачний — одна з найвидатніших особистостей від початку й до кінця історичного існування козацтва в Україні. Народився він на Галичині, у місті Самборі, і належав до шляхетської, цебто дворянської родини. Освіту здобув у місті Острозі, на Волині, у славетному училищі князів Острозьких, що вважалося свого часу центром «наук поштивих» для усієї південно-західної Русі, а також в училищі львівського братства і вже по тому вирушає до Києва, а з Києва — до запорожців. Скільки часу він розправляв свої могутні крила в Запорожжі — невідомо.
Теги: 
Зображення користувача admin.

Яке взуття носили українці ?

Нед, 06/16/2013 - 18:39 -- admin

Не стане дивним те, що як і багато чого іншого, перше взуття винайшли єгиптяни. Вони мали вигляд сандалів та робились з папірусу. Щоправда, далеко не усі могли носити таку річ-лише фараони. Через сотні років, сандалі стали поширені серед простіших верств єгиптян. По взутті можна було визначити соціальний статус, та навіть норов людини.

А яке ж взуття носили наші предки українці?

Перш за все, слід класифікувати різновиди взуття за:

Сторінки

Підписатися на Статті

Опитування

Подобається оновлений сайт?

Лічильники