ГАРБУЗ

=) РІДНЕ - МОДНЕ!

Народні звичаї

14 жовтня - свято України.

Срд, 10/09/2013 - 15:25 -- Будячок

Зовсім скоро Україна святкуватиме прекрасне релігійне , національне свято – 14 жовтня. Це свято Пресвятої Богородиці.

У багатьох селах на її честь святкували й освячували храми, оскільки Покрова вважалась не тільки народно-релігійним, а й національним святом.

Зображення користувача admin.

Яке взуття носили українці ?

Нед, 06/16/2013 - 18:39 -- admin

Не стане дивним те, що як і багато чого іншого, перше взуття винайшли єгиптяни. Вони мали вигляд сандалів та робились з папірусу. Щоправда, далеко не усі могли носити таку річ-лише фараони. Через сотні років, сандалі стали поширені серед простіших верств єгиптян. По взутті можна було визначити соціальний статус, та навіть норов людини.

А яке ж взуття носили наші предки українці?

Перш за все, слід класифікувати різновиди взуття за:

Зображення користувача admin.

Традиційний український посуд

Срд, 06/12/2013 - 18:26 -- admin
Кожного дня ми використовуємо посуд у своєму побуті, не особливо задумуючись над тим, а яким він був колись? Дійсно, чим харчувались наші предки, на чому варили їжу, як готували їжу?
Перше, що кидається в очі на теперішній кухні – столовий ніж. Це стальний, іноді – сучасний керамічний ніж. Але до XVI ст. поняття «столовий ніж» взагалі не існувало. А до кінця XIX ст. крім знаті та дворян ними ніхто взагалі не користувався. Тоді ніж у кожного був особистим, і не було розділення на столовий, мисливський, господарський чи бойовий ніж. 
Теги: 
Зображення користувача admin.

Пости в народному побуті подолян

Нед, 05/26/2013 - 23:38 -- admin

Сучасне покоління людей практично вже не знає, що таке пости, які їх витоки. Церковно-християнський календар включав протягом віків не лише свята, а й суворе обмеження в харчуванні - пости, коли у певні дні тижня чи сезони року люди відмовлялися від їжі тваринного походження - м'яса і молока. Вимагалося постити у Великий піст навесні перед Великоднем сім тижнів, влітку до шести тижнів припадало на Петрівський піст, два тижні тривав Спасівський і шість осінньо-зимових тижнів відводилося Пилипівському посту.

Зображення користувача admin.

Гільце

Чтв, 05/16/2013 - 20:28 -- admin

Якщо ви хочете аби ваше весілля пройшло за всіма традиціями, то вам ніяк не обійтись без гільця. За звичаєм гільце робиться з вишневої гілки, або з соснового деревця. Гільце встромляють в хліб й прикрашають калиною, барвінком, рутою, барвистими стрічками та невеликими свічками. Цей звичай більш поширений на Донбасі, Слобожанщині та Центральній Україні, популярне гільце і на Галичині та Лемківщині, хоча там воно робиться зі звичайної гілочки сосни.

Зображення користувача admin.

Чи потрібно вінчатися молодим?

Втр, 05/14/2013 - 16:42 -- admin
Далеко не всі сучасні пари вибирають вінчання в якості невід'ємного етапу в одруженні. Адже вінчання - освячення шлюбу церквою - це відповідальний і важливий крок, що вимагає свідомості обох членів майбутньої родини. У чому ж полягає ритуал вінчання, що він тягне за собою і в якому випадку можна і потрібно освячувати свій союз церквою?

Сторінки

Підписатися на Народні звичаї

Опитування

Подобається оновлений сайт?

Лічильники