ГАРБУЗ

=) РІДНЕ - МОДНЕ!

Вінчання: всі тонкощі церковного обряду

Зображення користувача admin.
Пон, 05/06/2013 - 23:15 -- admin
Вінчання кожної християнської пари - порівняно молода традиція. У Візантії вінчали тільки багатих людей, прості люди брали благословення єпископа на шлюб і спільно причащалися. Сучасний обряд вінчання склався в IX-X століттях. Це синтез церковного богослужіння і греко-римських народних весільних звичаїв.
Церемонія вінчання глибоко символічна. Спочатку молоді входять в храм, їх обручає кільцями. Кільце (коло) - символ безкінечності. Стоячи перед перед Господом (не перед священиком!) Молоді клянуться любити один одного вічно. Християни не обіцяють вірності до гробової дошки - смерть не розлучає, вони будуть разом і у вічності! Звучать слова вінчальної молитви: що Бог спарував, людина нехай не розлучає.
Потім священик передає молодим запалені свічки, які вони тримають впродовж обряду вінчання. Це символ жертви Богові і жертовної любові - готовність йти одне одному назустріч. За традицією, вінчальні свічки зберігають вдома біля ікон. Вони нагадують про високі почуття, якими були сповнені душі під час вінчання. Як горить вогонь свічки, так наші душі повинні полум'яніти до Бога, даючи один одному тепло і світло, доброту і радість.
тепловентилятор delonghiІ тут мені хотілося б сказати ось про що. Часто людям здається, що після вінчання спрацює якийсь механізм - і все у них в родині буде ідеально. Звичайно, в таїнстві вінчання молодим повідомляється Божа Благодать, щоб їм було легше «нести тягарі один одного». Але це не відбувається автоматично: Господь вимагає від кожного чоловіка роботи його душі для вирішення конкретного завдання - створення сім'ї, яка є острівець любові, миру, де живий Бог.
Вінці, покладені на голови молодят, символізують їх «царське» достоїнство: їм належить будувати своє царство, свій світ для себе і своїх дітей. Пронести свою любов через всі випробування цього світу, через спокуси і скорботи, зробити її більш досконалою, боротися за неї, вибудовуючи відносини не днями, а роками, десятиліттями - це хрест, на який людина йде добровільно.
Священик обводить молодих навколо аналоя з Євангелієм три рази - так і треба простувати по життю рука об руку, пам'ятаючи про Бога і дотримуючись євангельські закони.
Загальна чаша, яку молоді п'ють до дна, - символ їх спільного майбутнього. Але, на жаль, чаша зі скорботами буває набагато повніше, ніж чаша з радощами.
У таїнстві вінчання є дві особливі молитви. Одна з них присвячена дітям, Бога просять про многочадіі. Адже в людині стільки любові, що її вистачило б на дуже багатьох дітей! Особливим чином на вінчанні поминаються і батьки. За їх молитвами в наші будинки приходить благополуччя.
Для бажаючих повінчатися є кілька умов. Це обов'язкова попередня бесіда зі священиком, сповідь і причастя. Вінчання не відбувається під час постів, напередодні дванадцятих свят, у вівторок, четвер і суботу. Вінчають тільки сімейні пари, які мають свідоцтво про шлюб. Ну і, зрозуміло, і наречений, і наречена повинні бути християнами, розуміти і приймати суть таїнства вінчання.
 
Категорія: 

Опитування

Подобається оновлений сайт?

Лічильники