ГАРБУЗ

=) РІДНЕ - МОДНЕ!

Визначні особистості

Зображення користувача admin.

Кирило і Мефодій — апостоли-подвижники

Срд, 08/07/2013 - 19:24 -- admin

До історії культури і релігії візантійські греко- болгари Кирило і Мефодій увійшли як церковні діячі, справжні просвітителі, подвижники і святі апостоли. Мефодій (прибл. 815 або 820—885рр.), Кирило (прибл. 826 або 827—869рр.) народились і виросли в Македонії, при царському дворі у сім’ї знатного вельможі сотника Лева. Він мав сімох синів. Батько болгарин, мати Марія гречанка.

Зображення користувача admin.

Маловідоме про Євгена Маланюка

Суб, 08/03/2013 - 14:01 -- admin
Що ми знали донедавна про Євгена Маланюка? Як тільки ми вимовляли його прізвище, одразу ж вигулькував нав’язаний стереотип:  «націоналістично-фашистський поет і публіцист», «один із ідеологів українського буржуазного націоналізму», «активний учасник націо-налістичної контрреволюції», «білоемігрант».
Євген Филимонович Маланюк творив як поет, критик, публіцист: його доробком користалися в багатьох країнах Європи, Америки. Українці, на жаль, були відгороджені від Маланюкової музи.
Теги: 
Зображення користувача admin.

Останній гетьман

Птн, 07/05/2013 - 19:09 -- admin

Появі на гетьманстві Кирила Розумовського передувала романтична історія одруження його брата Олексія. А все почалося так. Жила в селі Лемеші на Чернігівщині звичайна козацька родина. І був у тій родині хлопець з незвичайним голосом та великими музикальними здібностями. Якось по тих краях їздила депутація з Петербурга, що відбирала співаків для царського хору. Так і з’явився в столиці імперії лемешівський хлопець Олексій Розум. А там його запримітила велика княгиня Єлизавета й одразу ж палко закохалася. За свідченням сучасників, він вирізнявся серед усіх неймовірною вродою.

Зображення користувача admin.

Петро Сагайдачний

Пон, 06/17/2013 - 21:07 -- admin
Петро Конашевич-Сагайдачний — одна з найвидатніших особистостей від початку й до кінця історичного існування козацтва в Україні. Народився він на Галичині, у місті Самборі, і належав до шляхетської, цебто дворянської родини. Освіту здобув у місті Острозі, на Волині, у славетному училищі князів Острозьких, що вважалося свого часу центром «наук поштивих» для усієї південно-західної Русі, а також в училищі львівського братства і вже по тому вирушає до Києва, а з Києва — до запорожців. Скільки часу він розправляв свої могутні крила в Запорожжі — невідомо.
Теги: 
Зображення користувача admin.

Григорій Квітка-Основ'яненко - перший прозаїк нової української літератури

Чтв, 05/09/2013 - 14:09 -- admin

Літературознавець М.Зеров писав про письменника: "Квітка - друга велика, поряд з Котляревським, постать в українській літературі 20-40рр. XIX віку, творець Української повісті- психологічної,витриманої в сентиментальних тонах, і жанрово-анекдотичної, де він талановито дотримується лінії народного гумору".

Підписатися на Визначні особистості

Опитування

Подобається оновлений сайт?

Лічильники