ГАРБУЗ

=) РІДНЕ - МОДНЕ!

Ремонт в'язаних виробів

Пон, 10/19/2009 - 19:45 -- tr@lik

При носінні в'язані вироби зношуються нерівномірно. У плечових виробів раніше всього рвуться рукави на ліктях, низ самого виробу і рукавів. Якщо зношену частину просто заштопати, виріб втратить товарний вигляд і його не захочеться носити. Можна його полагодити так, що буде непомітно.
Рукава злегка протерлися, але ще не "світяться". Їх можна випороти, а потім вшити в пройми, помінявши місцями (правий зробити лівим, а лівий - правим). У виробах покрою реглан це можливо тільки тоді, коли рукав пов'язаний симетричним по відношенню до поздовжньої лінії середини.
Рукава на ліктях вже "світяться". Ці слабкі місця можна відновити. Треба взяти таку ж нитку, якою зв'язаний виріб, засилити її в швейну голку і прошити ряди петель протертого місця, повторюючи вигини ниток полотна (на протертому місці вигини добре помітні).
Обшарпані нижні краї манжет, зв'язані гумкою. Вище слабкого місця потрібно розрізати нитку і обидві частини її виплутати з полотна. Отримані відкриті петлі манжетів закрити кеттельним швом, якщо укорочена таким чином довжина рукава достатня. В манжетах, вив'язаних гумкою 1х1, петлі закривати не треба (вони і так не розпуститься), достатньо тільки розрізати нитку і виплутати обидві її частини з полотна.
Якщо бажано мати первинну довжину рукава, то доведеться подовжити манжету. Для цього спочатку треба подивитися, як зв'язаний рукав: зверху чи знизу. Якщо зверху, то потрібно просто надв'язати манжету. Якщо знизу, то потрібно зв'язати окремий шматочок манжети потрібної довжини і пришити його до укороченого манжету рукава горизонтальним швом.
У разі якщо виріб носиться з загнутими манжетами, рветься середина манжети. У цьому випадку потрібно виплутати з петель нитку вище протертого місця, розпусти манжету до цілого місця, і зшити відкриті петлі верхньої та нижньої частин манжети горизонтальним швом. Так само роблять у випадку, якщо низ рукава оформлений підгином полотна.
Обшарпаний низ виробу. Якщо низ виробу оформлений гумкою 1х1, треба висмикнути нитку ряду, розташованого вище обшарпаної ділянки. Частину, що відторочиться - відкинути. Якщо низ оформлений гумкою з іншим поєднанням лицьової та зворотньої петель або взагалі іншим візерунком, після відділення нижньої (обшарпаної) частини відкриті петлі нового низу виробу потрібно закрити.

Категорія: 
Теги: 

Опитування

Подобається оновлений сайт?

Лічильники